Wpisz nazwę leku lub substancję czynną (bez dawki)

Nasi przyjaciele: • Depilacja laserowa Toruń

Substancja czynna:

Escitalopram

Nazwy Handlowe:

Lexapro, Mozarin, Elicea, Escitil, Pramatis, Lenuxin, Depralin

Wybierz dostępną opcję

STRONA GŁÓWNA ZOBACZ OCENY INNE LEKI Z TEJ GRUPY PRZEJDŹ DO FORUM

Grupa leków:

SSRI, Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny

Opis tej grupy leków:

Niejednorodna pod względem chemicznym grupa psychoanaleptycznych leków antydepresyjnych. Powodują zwiększenie stężenia neuroprzekaźnika serotoniny (5-hydroksytryptaminy) w przestrzeni międzysynaptycznej poprzez hamowanie jego wychwytu zwrotnego.

Szczegółowy opis tego leku:

Zapoznaj się z ulotką dołączoną do przepisanego Tobie leku przez lekarza specjalistę. Jest tam umieszczony szczegółowy wykaz, m.in. wskazań do leczenia, dawkowania (stosuj się do zaleceń lekarza prowadzącego), skutków ubocznych, interakcji, jak i działań niepożądanych.

Opis leku:

Oceń Escitalopram

Imię lub nick:

Twoja ocena skuteczności leku:

Zaburzenia, z którymi się zmagasz:

Ile miesięcy bierzesz ten lek:


Cena leku: złote

Twój komentarz na temat tego leku (np. efekty, dawkowanie, skutki uboczne, czy zmienił się obraz krwi):Przepisz token:

tok

Ocena internautów: 2.5 PRZEJDŹ DO FORUM

2022-03-22 · przestrzegam-przed-escitalopramem · Leczenie tym lekiem trwa 1 miesiąc na: stany lękowe · Lek kupiony za: - zł · Ocena: 1

https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C77616%2Cantydepresanty-obnizaja-poziom-empatii.html https://www.cambridge.org/core/journals/the-british-journal-of-psychiatry/article/emotional-sideeffects-of-selective-serotonin-reuptake-inhibitors-qualitative-study/88C72E9EA0961CDE777C2FDCDBCE1CA9

2022-03-22 · przestrzegam-przed-escitalopramem · Leczenie tym lekiem trwa 1 miesiąc na: stany lękowe · Lek kupiony za: - zł · Ocena: 1

Zdecydowanie odradzam escitalopram!! Już po kilku dniach brania pojawiły się wrażenie odrealnienia i bardzo silne stłumienie wszystkich uczuć, a w ulotce o tym nie informują.. Na angielskich stronach jest mnóstwo artykułów o negatywnym wpływie tego leku.

2022-02-23 · Karlito · Leczenie tym lekiem trwa 1 miesiąc na: Zaburzenia erekcji · Lek kupiony za: 13 zł · Ocena: 3

Panowie, gwarantuje Wam że Wasz penis odmówi posłuszeństwa choćby nie wiem co... Ktoś oszalał tworząc ten środek!!!

2022-01-04 · Kasia · Leczenie tym lekiem trwa 3 miesiące na: fobia społeczna · Lek kupiony za: 15 zł · Ocena: 2

Niestety nie zauważyłam żadnego działania na problemy lękowe. Dawka: nie pamiętam tak na 100%, ale prawdopodobnie około 10-15 mg Skutki uboczne: silna senność, stłumienie uczuć, po stosowaniu pojawiły się problemy z układem trawiennym które już ze mną zostały - dysbioza jelit (jestem w trakcie leczenia obecnie)

2021-09-09 · Dorota · Leczenie tym lekiem trwa 2 miesiące na: zaburzenia lękowe · Lek kupiony za: 20,99 zł · Ocena: 4

Na początku miałam pierwszą reakcja na lek była bieguna jednorazowa, problem z zasypianiem i bóle głowy .Później nie miałam żadnych skutków ubocznych .Na początku drugiego miesiąca zaczęłam miewać problemy z trawieniem ,wzdęcia ,gazy i zatwardzenie oraz mdłości które tez w końcu minęły .

2021-07-14 · djfoanr · Leczenie tym lekiem trwa 16 miesięcy na: Zaburzenia lękowe · Lek kupiony za: 10 zł · Ocena: 5

Niedościgniony, skuteczny i nie powodujący objawów obuczonych. Uratował mnie z nagłego lęku, który się utrwalił.

2021-06-21 · renta · Leczenie tym lekiem trwa 6 miesięcy na: fobia społeczna · Lek kupiony za: - zł · Ocena: 5

Pierwszy lek spośród ortaliona innych które "przerobilam" w ciągu kilkunastu lat, który W KOŃCU wyłączył mi fobię społeczną. Czasem się jeszcze gdzieś zablokuje, zwłaszcza, żeby gdzieś zadzwonić czy odebrać telefon, ale ogólnie MEGA POPRAWA.

2021-04-28 · no name · Leczenie tym lekiem trwa 2 miesiące na: stany depresyjne, lęk, fobia społeczna · Lek kupiony za: - zł · Ocena: 4

Biorę rano 10 mg. Bardzo dobrze się czuję, nie odczuwam lęku, obniżenia nastroju i dystansu do ludzi, jak jeszcze 3 miesiące temu. Śpię dobrze. Skutki uboczne u mnie: zaburzenia łaknienia - objadam się słodkim kompulsywnie no i niestety zaburzenia seksualne - jest erekcja, ale nie mogę dojść do ejakulacji...

2018-09-17 · Sova · Leczenie tym lekiem trwa 1 miesiąc na: Stres pourazowy · Lek kupiony za: 20 zł · Ocena: 1

Zaczęłam od dawki 10mg przez pierwsze 10 dni, a potem przeszłam na 20mg. Lek przyjmowałam na noc w celu poprawy jakości snu. Niestety już po paru dniach przyjmowania leku wystąpiły niepożądane efekty uboczne: odrealnienie, duża agresja, chęć odizolowania, jadłowstęt, niechęć do czegokolwiek, poczucie nienawiści do chłopaka mimo jego wielkiego wsparcia i chęć rzucenia go w cholerę, chociaż nic złego nie zrobił. Pragnienie samotności, ucieczki przed wszystkim, problemy z koncentracją itp. Jeśli natomiast idzie o jego wpływ na moje zasypianie to tylko pogarsza sprawę, gdyż wściekła kręcę się po kilka godzin przed zaśnięciem. Mieszkanie go z alkoholem i/lub Xanaxem (1mg) trochę pomaga, ale niewiele. Bardzo niepolecam, choć każdy inaczej reaguje.

2014-02-21 · Ola · Leczenie tym lekiem trwa 12 miesięcy na: stany lękowe · Lek kupiony za: - zł · Ocena: 1

Słabo na mnie działa raz dobrze raz zle

2013-11-25 · king. · Leczenie tym lekiem trwa 1 miesiąc na: nerwica lękowa · Lek kupiony za: 28 zł · Ocena: 1

Lek biore19dzien.Do tej pory zmagam sie z okropnymi skutkami ubocznymi(od dwóch dni jakby trochę mniejsze),spotegowaly lęk paniczny,jadlowstret,brak sił,niechec do robienia czegokolwiek,polaczona z poddenerowaniem.A najgorsze jest uczucie odrealnienia,poczucie,ze zaraz sie oszaleje.Przed braniem lekow,oprócz napadów leku,nie mialam innych Ww odczuć.


© 2012-2023 Strona służy wyłącznie celom poglądowo-informacyjnym.

Zawarte na tej stronie materiały zostały stworzone na podstawie ogólnodostępnych danych. Leczeniem powinien kierować wyłącznie lekarz specjalista.

Jeśli uważasz, że brakuje jakiegoś leku, daj znam znać - postaramy się możliwie szybko uzupełnić naszą bazę!

Chcesz umieścić reklamę w tym serwisie lub podjąć współpracę? Napisz na Wystawiamy faktury VAT.

Leki psychiatryczne, psychotropowe | opinie, forum, komentarze, oceny